2011. október 22., szombat
Sajtos kifli
Hozzávalók:
(12 darabhoz)
A tésztához:
350 g finomliszt
350 g rétesliszt
40 g élesztő
100 ml tej
100 ml olaj
350 g natúr joghurt
2 tojás
1 evőkanál só
1 kávéskanál cukor
A töltelékhez:
50 g olvasztott vaj
250 g trappista sajt ( lehet füstölt is )
1 tojás a kenéshez
Elkészítése:
Az élesztőt a langyos tejben pici cukorral felfuttatjuk.
A tészta többi hozzávalóit tálba mérjük, hozzáadjuk az élesztőt is. Kelt tésztát dagasztunk és langyos helyen, lefedve duplájára kelesztjük.
A megkelt tésztát lisztezett gyúródeszkára borítjuk, kicsit átgyúrjuk és hat egyenlő részre osztjuk.
Mindegyikből kerek lapot nyújtunk és hármat-hármat egymásra helyezünk úgy, hogy minden lapot vékonyan megkenünk olvasztott vajjal és megszórunk reszelt sajttal. A legfelső lapokat is megkenjük és megszórjuk.
Éles késsel hatfelé vágjuk és minden egyes háromszögből kifliket formázunk, amit aztán sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztatunk.
Hagyjunk nagyobb helyet a kiflik között, mert sütés közben közel a duplájukra híznak!
25-30 percet kelesztjük a tepsiben, tetejüket megkenjük tojással, megszórjuk sajttal és 180 fokra melegített sütőben megsütjük. A sütési idő 40-50 perc.
Ha kisültek, még forrón 4-5 percre fedjük le egy tiszta konyharuhával, így a forró kiflikből kiáramló gőztől átpuhul a külső héjuk is.
Rezgős túrógombóc
Fontos, hogy melegen, frissen tálaljuk, mert akkor igazán finom, puha, rezgős...
Hozzávalók: (14 gombóchoz)
25 dkg túró
2 tojás
8 dkg margarin
kb 4 ek búzadara
1 csomag vaníliás cukor
zsemlemorzsa
4 dl tejföl
porcukor
A túrót áttörjük és hozzákeverjük a puha margarint, a 2 tojást, a vaníliás cukrot. Én mindezt botmixerrel hajtom végre, a túró is krémesebb lesz tőle és sokkal egyszerűbb. Annyi búzadarát keverek hozzá, hogy krémesen lágy masszát kapjak. Legalább 1-2 órát pihentetem (de még jobb ha több ideig tud állni) majd forrásban lévő enyhén sós vízbe főzöm meg a gombócokat, amikből vizes kézzel formázok kicsi gombócokat. Tanácsosabb inkább kisebb gombócokat főzni azért, hogy belül is átfőjjenek. A gombócok feljönnek a víz tetejére és újraforrástól számítva kb: 5-7 percig főzöm a gombócokat. Nagyon kell vigyázni, mert forrón elég törékeny a gombóc. Én tésztaszűrővel szedem ki őket, majd kevés olajon, világosra pirított zyemlemorzsába forgatom őket. Melegen és a porcukorral elkevert tejföllel meglocsolva tálalom. Nagyon finom málnával vagy más friss gyümölccsel tálalva is.
Bosnyák gyuvecs
Ha nyár, akkor lecsó. Valóban minden háznál mondhatni másképp készítik el. De nem csak nálunk, hanem a Világ más országaiban is készítenek lecsót vagy annak rokonait. A Balkánon készítik ezt az ételt és a gyuvecs annak kerámiaedénynek a neve, amiben készül. A lecsó és a rizses hús keresztezése. A bosnyákok birkahússal, a szerbek sertéssel csinálják, a bolgárok pedig rizs helyett krumplit tesznek bele.
Hozzávalók:
50 dkg hús (tetszőlegesen birka, sertés akár szárnyas hús is)
3 ek olaj a hús sütéséhez
2 gerezd fokhagyma finomra zúzva
4 szelt húsos szalonna vagy kb 15 dkg felkockázva
1 nagy fej vöröshagyma felkarikázva
20 dkg rizs megmosva
50 dkg paradicsom apróra vágva
30 dkg paprika kicsumázva, kimagozva, apróra vágva
1 tk majoránna
1 tk pirospaprika
só, bors
A húst apró kockákra vágom, majd kevés olajon előpirítom és sózom, borszom majd a végén hozzákeverem a fokhagymát is és leveszem a tűzről.
Egy beáztatott cseréptál aljába lefektetem a húsos szalonnát, melyre a hagyma karikákat teszem. Erre kerül a rizs, majd a paprika és a paradicsom (egy kevés paradicsomot félre tehetünk, amivel majd a húst beborítjuk). Sózom és borsozom, megszórom a majorannával. Végül a tetejére kerülnek a husi kockák, amiknek a tetejét megszórom a pirospaprikával (ilyenkor mehet rá esetleg paradicsom) Ráteszem a tál tetejét és a hideg sütőbe teszem be a tálat. 180 fokra állítom a sütőt és legalább 1,5 órát sütöm, majd fél órát még a teteje nélkül, amíg megpirul a hús.
Melegen, de akár langyosra hűlve is nagyon finom, laktató főétel.
Forrás: recepteszter.blogspot.com
Görög husi sültburgonyával és joghurtos salátával
Hozzávalók:
40 dkg sertés comb apróra kockázva
8-10 db burgonya
1 kicsi fej káposztának a fele
3 db paradicsom
1/2 piros húsú paprika
2 szál zöldhagyma
1/2 fej lilahagyma
1 kis doboz joghurt
joghurtos salátaöntet (por)
Gyros fűszekeverék
olaj a sütéshez
1 ek margarin
A húst befűszerezzük, miután apró kockákra vágtuk, majd félretesszük.
A burgonyát is apróra kockázzuk.
Amíg a hús pácolódik, addig elkészítjük a salátát. ehhet a hozzávalókat felkockázzuk. A hagymákat apróra, a többi zöldség pedig kicsit nagyobb darabokra vágjuk. A joghurtos salátaöntet port összekeverjük a joghurttal, majd ráöntjük a zöldségekre és hűtőbe tesszük a salátá a tálalásig.
A húst egy kevés olajon hirtelen megpirítjuk, majd egy kevés margarint hozzáadva addig főzzök, amíg meg nem puhul. (víz adható hozzá, ha elfőtt a leve.) A végén egy kevés szaftot hagyhatunk a húsnak.
Amíg a húst sütjük, a krumplit is elkezdhetjük sütni, így egyszerre leszek majd készen és melegen tálalható az étel a hideg, ropogós salátával.
Forrás: recepteszter.blogspot.com
Borsos mustáros pácban érlelt tarja burgonyával, mártással és zöldfűszeres paradicsom salátával
Ezt az ételt grillezve is el lehet készíteni, viszot sütőben elkészítve is kifogástalan lett.
Hozzávalók:
4 szelet tarja
1 cs borsos mustáros grillpác
1 dl olaj
1 kisebb fej vöröshagyma
8 db közepes méretű burgonya
30-40 dkg koktélparadicsom
1 szál zöldhagyma
1 cs zöldfűszeres salátaöntet (ehhez 3 ek olaj)
fél dl vörösbor a hús sütéséhez
A húst a borsos mustáros fűszerrel bepácoljuk és pihentetjük egy kicsit.
Ez idő alatt elkészíthetjük a salátát, amihez a koktél paradicsomokat cikkekre vágjuk, a hagymát felkarikázzuk és elkészítjük hozzá a zöldfűszeres salátaöntetet, majd a tálalásig hűtőbe tesszük.
A burgonyákat meghámozzuk és vékony gerezdekre vágjuk. A hagymát vastagabb szeletekre vágjuk.
A bepácolt hús szeleteket egy tepsibe helyezzük, ráhelyezzük a húsokra a hagyma szeleteket, majd a burgonya gerezdeket is köréjük tesszük. Ez utóbbit sózhatjuk, borsozhatjuk is ízlés szerint. Aláöntjük a vörösbort és ugyanannyi vizet is, majd alufóliával lefedjük és 200 fokra előmelegített sütőbe tesszük.
Kb 2 órás sütési idővel számoljunk. Ha már a hús nagyjából megpuhult, akkor levesszük róla a fóliát és megpirítjuk a tetejét is.
Ha túl sok szaft lesz, akkor egy kanál segítségével merjül le a húsról és ebből a léből 1 evőnakál liszttel jó kis mártást készíthetünk hozzá, esetleg egy kis tejszínnel is felturbózhatjuk.
Cukkinis penne húsgombóccal
Hozzávalók: (2 főre)
20-30 dkg penne (toll) tészta
30 dkg darált sertés hús
1 közepes méretű cukkini
1 fej vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma
1 doboz darabolt hámozott paradicsom konzerv
só
bors
kakukkfű
bazsalikom
cukor
kevés olaj a sütéshez
A hagymákat egészen apróra felkockázom, majd az egyik felét összekeverem a hússal, amit sóval és borssal ízesítek. 1-2 evőkanál olajat hevítek, majd a húsból kis falatnyi gombócokat formázok és szép pirosrta sütöm őket pár perc alatt. Kiszedem őket, majd a visszamaradt olajon a negyedelt cukkinit is átforgatom a hagyma másik felével. Ha már szép pirosra sült (de még ropogós), akkor hozzáadom a paradicsomot is. Ízesítem a fűszerekkel (a cukor ellensúlyozza a paradicsom savasságát, érdemes egy kevesett hozzáadni), majd beleteszem a húsgombócokat és pár perc alatt összeforralom.
A kifőtt tésztával is összeforgatom a szószt és forrón tálalom.
(Recept: a Tina Húsvét magazinból)
Tepsis csirke
Hozzávalók:
4-5 db csirkecomb
2 kisebb fej vöröshagyma
1 zöldpaprika
2 paradicsom
2 gerezd fokhagyma
6-8 közepes méretű burgonya
só
bors
sült csirke fűszerkeverék
1-2 ek étolaj
A burgonyákat meghámozzuk, majd cikkekre vágjuk őket és enyhén sós vízben feltesszük főzni.
A csirkecombokat megmossuk, szárazra töröljük (akinek úgy tetszik, mint nekünk, az lehúzza a bőrét is) fűszerezzük.
A zöldségeket felkarikázzuk, majd egy tepsit kicsit kiolajozunk. A hagymakarikákkal megágyazunk a csirkecombok alá, ráfektetjük a husit, majd erre megy a többi zöldség is. Érdemes a fokhagymát a paradicsom és a paprika alá tenni, hogy ne égjen meg. A megfőtt (de nem túlfőzött!) burgonya gerezdeket a hús köré tesszük. Nyugodtan megfűszerezhetjük őket a csirkére használt fűszersóval, esetleg sóval, frissen őrölt borssal is, majd egy kevés olajjal megöntözöm. Alufóliával letakarva, előmelegített sütőben kb 1 óra alatt megsütöm, de az utolsó 15 percem fólia nélkül sütöm, hogy megpiruljon a teteje is.
Forrás: recepteszter.blogspot.com
Pórés csirkemell
Hozzávalók:
40-50 dkg csirkemell
1 nagyobb méretű póréhagyma
2 dl tejszín
1 csapott ek liszt
só
bors
A csirkemellett felkockázom, majd egy serpenyőben kevés olajon megsütöm. Amíg a husi sül, addig a póréhagymát vékony karikákra vágom és a megsült húshoz adom. Elég neki egy pár pillanat, nem kell szétfőzni, mert igazán úgy jó, ha még majdnem ropogós a hagyma.
Lehúzom a tűzről a serpenyőt ha a hagyma is kicsit megfonnyadt és rászórom a lisztet, összekeverem és ráöntöm a tejszínt is. Ha nagyon sűrűnek találjuk, akkor egy kevés tejet vagy vizet hozzáadva hígíthatjuk.
A köret hozzá tetszőlegesen variálható. Lehet rizs, krumplipüré, akár sült burgonya is.
Forrás: recepteszter.blogspot.com
Spagetti gombás-bacon-ös raguval
Hozzávalók:
spagetti tészta
6-8 szelet bacon
10-15 dkg csiperke gomba
2 szál zöldhagyma
3 gerezd fokhagyma
1 paradicsom
2 dl tejszín
1 ek tejföl
só
bors
A bacon-t és a gombát apróra kockázzuk. A hagymákat pedig vényonyra szeleteljük.
Egy kevés olajat hevítünk egy teflon serpenyőben és először a hagymákat megpirítjuk. Hozzáadjuk a bacont, majd a gombát is. Ha összesültek, akkor ráöntjük a tejszínt és a tejfölt, majd fűszerezzük. Összeforraljuk és kifőtt spagetti tésztával tálaljuk.
A tetejét egy kis reszelt parmezánnal és petrezselyemmel megszórjuk.
Forrás: recepteszter.blogspot.com
Paradicsomos, gombás csirkemell ragu pirított fokhagymával
Hozzávalók:
50 dkg csirkemell felkockázva
30-40 dkg csirekegomba apróra darabova
3 fej fokhagyma (nem tévedés, valóban ennyi kell)
1 nagy konzerv (40 dkg) hámozott paradicsom
1 kis konzerv sűrített paradicsom
só
bors
1 ek cukor
1 tk kakukkfű (szárított)
1 tk majoranna (szárított)
15 dkg vaj vagy margarin
2 ek olaj
1 dl vörösbor
Elkészítése:
A fokhagymákat miután megtisztítottuk egy serpenyőben elkezdjük prirítani 10 dkg margarinon. Fedő alatt és kis lángon, kb 15 perc alatt aranyszínűre pirulnak, néha kevergessük meg.
Közben a maradék margarinon és az olajon a felkockázott húst 2 részletben megpirítjuk, de csak addig, amíg egy kis színt nem kapnak (nem baj, ha nyers még a közepe) majd kiszedjük őket és ugyan abba a serpenyőbe tesszük a gombát. Miután átforgattuk egy kicsit a gombát is, visszatesszük rá a csirkemellet és felöntjük a borral. Miután kiforrta egy kicsit magát (főleg az alkohol) akkor hozzáöntjük az előzőleg botmixerrel pürésített darabolt paradicsom konzervet, a sűrített paradicsomot, a cukrot és a többi fűszert is. Legalább 15 percig főzzük, vagy addig, amíg a hús meg nem puhul teljesen.
A legvégén hozzáadjuk a puha, illatos, arany színű, pirított fokhagymákat is.
Tálaláskor tejfölt kínálhatunk hozzá.
(recepteszter.blogspot.com)
Pirított gombás, tejfölös penne
Hozzávalók:
(3 főre)
25 dkg színes olasz penne tészta,
1 ek zsiradék
30-40 dkg champignon gomba,
1 fej vöröshagyma,
2 gerezd fokhagyma,
só,
bors,
cayenne bors,
2 dl sűrű tejföl,
1 ek kukoricaliszt,
1 csokor petrezselyem
Elkészítése:
Tegyünk fel kb. két és fél liter vizet forrni.
Amikor elkezd forrni, tegyük bele a tésztát, majd a csomagoláson jelzett módon főzzük roppanósra.
Közben készítsük el a gombás ragut.
A gombafejeket tisztítsuk meg. Tegyünk félre két szép fejet, a többit vágjuk a megtisztított gombaszárakkal együtt kis kockákra.
A zsiradékon dinszteljünk meg a kockára vágott vöröshagymát, majd szedjük rá a gombákat, és süssük őket meg (addig, amíg levet nem ereszt, majd a levet el nem fövi).
Reszeljük rá a fokhagymát, sózzuk, cayenne borssal ízesítsük.
A tejfölt keverjük ki a kukoricaliszttel (sima liszt is lehet), majd habarjuk be vele a gombás ragut.
Az apróra vágott petrezselymet szórjuk a mártásba.
A két gombafejet szeleteljük fel vékonyan.
Majd pici zsiradékon pirítsuk meg a gombaszeleteket.
A tésztát keverjük a gombás raguba.
Az ételt a pirított gombaszeletekkel díszítsük.
2011. október 2., vasárnap
Csirke Wrap
3-4 csirkemell filé (400 gr)
1 evõkanál olaj
1 csomag Santa Maria Fajita Seasoning Mix
100-150 ml víz
200 ml fõtt, kihûlt rizs
100 ml kukorica
Friss koriander
1 piros paprika
100 ml tejföl
4 Santa Maria Wrap Tortilla Original
40 gr Philadelphia krémsajt
Friss saláta
ELKÉSZÍTÉS
Pirítsd meg a csirkét olajon. Add hozzá a Fajita Seasoning Mix-et és vizet, majd forrald 5-10 percig. Add hozzá a rizst, kukoricát, aprított koriandert, a paprikát és a tejfölt. Jól keverd össze. Kend rá a Philadelphia sajtot a tortillára. Tedd bele a salátát és a tölteléket. Tekerd fel és tedd bele fóliába vagy papírba.
2011. október 1., szombat
Csirkeboncolda! Tökjóóóó!:)
Érdemes megnézni!!! Nem egy szokványos csirkebontási módszer. Nekem legalábbis ez új...
Árvácska
Hozzávalók:
(4 főre)
Barna tésztához:
5 db tojás
5 ek kristálycukor
1,5 tasak csokis pudingpor
1 kk sütőpor
Sárga tésztához:
3 tojás
3 ek kristálycukor
1 tasak vaníliás pudingpor
fél kk sütőpor
Rózsaszín tésztához:
3 db tojás
3 ek kristálycukor
1 tasak puncspudingpor
1 kk sütőpor
Krémhez:
30 dkg vaj
30 dkg porcukor
1 cs vaníliás cukor
1 nagy ek kakaópor
Elkészítése:
Sárga és rózsaszín tészta készítése:
Őzgerinc formában egy sárga, és egy rózsaszín rudat sütünk. A formákat kivajazzuk, és zsemlemorzsával megszórjuk.
Lábasba vizet teszünk, és ha forr, a gőz felett felverjük a 3 tojás kettéválasztott fehérjét.
Ha a hab emelkedik, beletesszük a kristálycukrot és keményre verjük.
Levesszük a tálat a gőzről és belekeverjük a tojások sárgáját.
Folyamatosan keverjük a robotgéppel, és hozzáadjuk a pudingport, a sütőport.
Beleöntjük a gericformába, és előmelegített sütőben 180 fokon, lassan tűpróbáig sütjük.
Ha megsült, kifordítjuk a formából, és rácsra tesszük kihűlni.
Barna tészta készítése:
Akkora tepsit kenünk ki és szórunk meg morzsával, hogy az őzgerincforma háromszor férjen el rajta.
Gőz felett, úgy mint a rudaknál, felverjük az 5 tojás fehérjét habnak.
Belekeverjük a cukrot. Ha jó kemény a hab, levesszük a tűzről, és hozzáadjuk a tojások sárgáját.
Beletesszük a csokipudingport, és a sütőport.
Tepsibe önjük a masszát, és mint a piskótalapot, úgy sütjük. Előmelegített sütőben nagyon gyorsan megsül. Vigyázzunk, hogy ne szárítsuk ki nagyon, mert akkor könnyen törik.
Ha megsült, konyharuhára fordítjuk.
Összeállítás:
Egymásnak szembefordítjuk a sárga és rózsaszín rudat.
Rátesszük egyben a barna lap szélétől két ujjnyira, és beletekerjük.
Mintha piskótatekercset tekernénk, csak itt beletekerjük a rudakat.
Amíg a tésztáink hűlnek, kikeverjük a krémet.
A puha vajat habosra keverjük a porcukorral, és a vaníliával.
Ha már kihűlt a tésztánk, óvatosan kigöngyöljük.
A barna lapot megkenjük fehér krémmel.
A színes rudakat kettévágjuk.
A maradék krémbe 1 nagy kanál kakaóport keverünk.
A rudakat egymással színben ellentétesen a kakaós krémmel összeragasztjuk.
Rózsaszín mellé a sárgát, és szemben ugyanígy, hogy egy hengert kapjunk.
Óvatosan tegyük rá a barna lapra, lehetőleg ne csússzon nagyon el, és csavarjuk bele.
A konyharuhával tekerjük fel és szorosan tekerjük bele.
Hagyjuk pihenni, kicsit a tészta hadd szívja magát a krémmel.
Tegyük kicsit hidegebb helyre, hogy a krém megkeményedjen.
Kis pihentetés után óvatosan göngyöljök ki a ruhából és tegyük tálcára.
Hintsük meg porcukorral.
Az asztalon tálaláskor szeketeljük, akkor amikor elfogyasztjuk.
(nosalty)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)