2011. december 31., szombat

Kráter 2.


Puding:
9 dl tejjel felfőzünk 2 csomag vaníliás pudingport, teszünk hozzá megfelelő mennyiségű cukrot (én 6 evőkanál kristálycukrot). Hagyjuk kihűlni.

Tészta:
5 db tojás sárgája (ha kicsi lehet 6 is )
1 vaníliás cukor
25 dkg kristálycukor
1 dl étolaj
1 dl tej
1 csomag sütőpor
25 dkg liszt
2 evőkanál kakaópor (ha holland, nagyon jó minőségű, akkor elég 1 is) +5 felvert tojás habja (vagy 6)

Sütés:
Kikeverem a tészta összetevőit, kivajazott kilisztezett tepsibe simítom és vizes evőkanállal a pudingot a tepsi szélétől kezdve a tésztára szaggatom kb. fél evőkanálnyi gombócokban.
Lassan sütöm közepes fokozaton, hogy egyenletesen átsüljön a magas falú gáz tepsiben.

Tetejére:
1 nagy doboz tejföl
1csomag vaníliás cukor
4-5 evőkanál porcukor

Jól kikeverem és a sütőből kivett forró tészta tetejére kenem.
Ha kihűlt, a hűtőbe teszem, már egy óra múlva fogyasztható.

Tepsi méretem: Belméret! 38x29x4 cm. Ezzel az adaggal teljesen tele van.

2011. december 13., kedd

Mézeskalács


Hozzávalók:
76 dkg liszt
34 dkg porcukor
4 egész tojás
5 dkg margarin
1 csomag mézeskalács fűszerkeverék
két púposabb teáskanál szódabikarbóna
6 evőkanál méz!!!!

Mindent egyszerre bele kell tenni a tálba és összegyúrni.Mikor gyúrjuk, kicsit poros állagú, nem szabad kétségbe esni, tényleg összeáll, ahogy a margarin és a méz megmelegszik a kezünktől. Akármilyen "poros" is nem szabad tenni bele még egy tojást, esetleg egy kis tejet..én majdnem megtettem, de szerencsére nem.:) 4 cipót csináltam belőle. 7 nagy gáztepsivel lett összesen.
3 mm vastagra kell elnyújtani, utána szaggatni. Kb 3-4 perc alatt megsült egy tepsivel, így figyelni kell rá nagyon, nehogy megégjen.

Cukormáz:
1 tojás fehérjét verjünk fel nagyon keményre, tegyünk hozzá kb. 12-15 dkg porcukrot és igen jól keverjük ki. (Legalább 20-30 percig kell keverni!!!)

Mini hotdog


Hozzávalók:
250 g finomliszt
150 g rétesliszt
1 tojás
2 evőkanál olivaolaj
2,7 dl tej
1 teáskanál cukor
1 kávéskanál só
20 g friss élesztő
A kenéshez:
olvasztott libazsír (kacsazsír, disznózsír)

A hozzávalókat a kenyérsütőbe rakom, legutoljára a langyos tejben feloldott élesztőt. Megdagasztatom, és háromszorosára kelesztem.
Kiveszem a tésztát, átgyúrom, és két részre osztom, majd mindkettőből vastag hurkát alakítok ki. 10 percig pihentetem, majd egyenként hosszú, 2-3 mm vastag, szélesebb csíkot nyújtok belőlük. Mindkettőt beecsetelem olvasztott zsírral, és egyenként 3 rétegűre hajtom. 10 percig pihentetem, és mindkettőt hosszú, kb. 12-15 cm széles, 0,5 cm vastag téglalappá nyújtom.
Szélessége irányából háromszögeket vágok (kb. 6-6 darabot).



Hosszú juhászvirslit elharmadolok (normál virslit felezni lehet), egyet-egyet a háromszögek hosszabbik felére helyezek, majd feltekerem. Tepsibe teszem, betolom a sütőbe, begyújtom, 220 fokra állítom, és kb. 20 perc alatt megsütöm. Ketchupba, mustárba mártogatva, langyosan esszük.

Forrás: http://www.wiselady.hu

2011. december 10., szombat

Fahéjas csiga


Hozzávalók:
50 dkg finomliszt
1 db tojás
10 dkg vaj
1 dl étolaj
2 dkg élesztő
3 dl tej
4 evőkanál kristálycukor
2 kávéskanál só
A töltelékhez:
15 dkg vaj + 2 dkg
15 dkg cukor
4 teáskanál fahéj

Az élesztőt meleg tejjel, pici cukorral felfuttatom. Ezalatt a lisztet elkeverem a sóval, cukorral. A vajat felolvasztom. A meleg tejben elkeverem a tojást egy habverővel, majd hozzákeverem az olvasztott vajat. A tejes keveréket és a felfuttatott élesztőt az egy deci olajjal a liszthez keverem, majd a tésztát addig dagasztom, amíg fényes kis labdát nem kapok, ami szépen, könnyedén elválik az edény falától.
Ezt követően egy órát kelesztem a tésztát, majd lisztezett deszkán átgyúrom, és fél centis vastagra nyújtom.
A töltelékhez a vajat megolvasztom, összekeverem a cukorral és a fahéjjal. Két evőkanálnyi masszát félreteszek belőle, majd a tölteléket a kinyújtott tésztára kenem. A tésztát feltekerem, és egy - másfél centis darabokat vágok belőle. Kb. 18 darab csiga lesz, ami akkora (kiolajozott) tepsiben fér el pontosan, mint ami a képen látható.
A félretett két kanál tölteléket összekeverem 2 dkg olvasztott vajjal, majd ezt a masszát a tepsiben lévő csigákra csurgatom. A tésztát hagyom még bő fél órát kelni, majd 200 fokra előmelegített sütőbe teszem (alsó-felső sütésre). Kb. 20 - 25 perc alatt sül meg. Jó étvágyat!

2011. november 26., szombat

Zöldséges-sonkás őzgerinc


Hozzávalók 4 főre:
9 vékony szelet gépsonka
15 dkg gépsonka egyben
6 tojás
3-4 ecetes uborka
fél doboz csemegekukorica
fél leveskocka
25 g zselatin
2 dl tejföl
1 dl majonéz
1 ek mustár

Elkészítés:
Először alufóliával, majd sonkával kibélelünk egy őzgerinc formát.
6 tojást keményre főzünk. A tojásból kikanalazzuk a sárgáját és összekeverjük 2 dl tejföllel, kb. 1 dl majonézzel és 1 ek mustárral.
Felforralunk 2 dl vizet a fél leveskockával, levesszük a tűzről, majd ha már jól kihűlt, belerakjuk a zselatint, kicsit kevergetjük és összeöntjük a tejfölös szósszal.
Majd rakjuk bele a felaprított uborkát, tojásfehérjét, sonkát és a kukoricát.
A masszát a formába öntjük, lefedjük még a maradék 3 szelet sonkával, majd alufóliával borítjuk, és hűtőbe rakjuk egy éjjelre.(4-5 óra után is jó már.)
Másnap csak kiborítjuk a formából és felszeleteljük

Forrás: hoxa.hu

Baconos gombás kalács


Hozzávalók:
40 dkg finomliszt,
10 g élesztőpor vagy 2,5 dkg friss élesztő,
1 teáskanál só,
1 evőkanál cukor,
3 - 3,5 dl tej (a liszt minőségétől függően),
1 tojás sárgája,
olaj,
bacon,
gomba,
olajbogyó,
egy kevés sajt,
1 tojás

Elkészítés:
A sütőt 50 °C-ra bekapcsoljuk. 1 dl tejet a cukorral megmelegítünk és beleszórjuk az élesztőt, félre tesszük. A lisztet és a sót egy tálba tesszük, a felfutott élesztőt ráöntjük, hozzátesszük a maradék langyos tejet és a tojás sárgáját. Lágy és ruganyos tésztát gyúrunk. Ha összeállt, kézzel még legalább 10, géppel 1 percig gyúrjuk, azután betesszük a meleg elzárt sütőbe, ahol fél óra alatt megkel.
Időközben a többi hozzávalót előkészítjük: a gombát vékony szeletekre vágjuk, leforrázzuk, az olajbogyót felaprítjuk, a baconszeleteket szétválasztjuk, a sajtot lereszeljük. A tojást egy kis tálban felverjük. A megkelt tésztát fél centiméter vastagra, nagyjából négyzet alakúra nyújtjuk. Ráfektetjük egyenletesen elosztva a szalonnaszeleteket úgy, hogy a széleken 1 - 1 újnyi sávot üresen hagyunk. A szalonnára jön a gomba, majd rászórjuk az olajbogyót és a reszelt sajtot. Az oldalakon, szabadon maradt négy sávból 3-at tojással megkenünk, és a nem bekent oldaltól kezdve lazán összetekerjük. A két végét és a záróélt kicsit megnyomkodjuk, hogy jól összetapadjon. Kiolajozott tepsibe tesszük, megkenjük a tetejét tojással, megszórjuk valamilyen maggal (én tökmaggal szórtam meg), és fél órára visszatesszük a még meleg sütőbe. Ha kilógna a tepsiből, kifli formára alakítjuk.
A kelési idő letelte után a sütőt 180 fokra állítjuk, és a sütési hőfok elérésétől számítva kb. 30 - 40 perc alatt szép világosbarnára sütjük. Ha a teteje túlságosan megpirulna, félidőben egy alufólia darabbal letakarjuk. Szeletelés előtt negyed órát pihentetjük.

Forrás: hoxa.hu

Pudingos-meggyes süti


Hozzávalók:

Tésztához:
10 dkg margarin
1db tojás
csipetnyi sütőpor
20 dkg liszt
8 dkg cukor

Töltelékhez:
25 dkg kimagozott meggy (befőtt is jó)
2 kispohár tejföl (350 g)
3 ek kristálycukor
3 dl tej
1 cs vaníliás pudingpor

Tetejére:
2 cs tortazselé
0,5 l meggylé (befőtt leve)

Göngyölt csirkemell hagymás gombás tojással


Hozzávalók:
4 csirkemell
1 fej vöröshagyma
20 dkg gomba
4 tojás
1 debreceni kolbász
1 cs petrezselyemzöld

A vöröshagymát megtisztítom, feldarabolom és kevés zsiradékon megpirítom. Hozzáadom az apróra vágott gombát, ízesítem sóval, borssal és addig párolom, míg a levét el nem forrja. Ekkor hozzáadom a csíkokra darabolt debrecenit és a finomra vágott petrezselyemzöldet. Ezt még egy kicsit párolom, majd hozzákeverem a felvert tojást és készre sütöm.

Amíg a töltelék hűl elkészítem a húsokat. A csirkemellet vékonyabb oldalánál kettévágom, vagyis szétnyitom a húst úgy, hogy teljesen nem vágom szét - tehát egybe maradjon. Egyenletes vékonyra kiklopfolom, sózom. Így lesz 4 jó nagy kiklopfolt húsom, amelyekre a tölteléket szétosztom és felgöngyölöm őket. Végül a szokásos módon bepanírozom és fedő alatt közepes tűzön kisütöm. Érdemes félórát hűlni hagyni, mert úgy lehet szépre szeletelni.

Forrás: hoxa.hu

Tejszínes-mustáros-uborkás csirke


Hozzávalók:
* 2 nagyobb csirkemellfilé
* 1 közepes fej vöröshagyma
* 4-5 gerezd fokhagyma
* 1 kisebb csokor petrezselyem
* 4-5 ecetes uborka (közepes méretű)
* só
* bors
* ketchup
* mustár
* 4 dl tejszín

Elkészítés:
Pici olajon az aprított hagymát megdinsztelem, majd mehet rá a csíkokra vágott csirkemell, amit sózok, borsozok. Amikor a hús elfőtte a levét és szép barnás, ráöntöm a tejszínt, és kezdődhet az ízesítés. Ketchupból csak annyit szoktam tenni, hogy a tejszín fehér színét egy kicsit feldobjam, majd jöhet a mustár, abból viszont annyit, hogy jól kiérződjön az íze. Rányomom a fokhagymát, és végül a felkarikázott uborkát teszem bele. Összerottyantom, és a legvégén jöhet az aprított petrezselyem. Ha esetleg még elbír egy kis sót, pici ételízesítőt szoktam bele tenni. Én személy szerint penne tésztával szoktam tálalni, és a családom imádja.

(mindmegette.hu)

2011. november 21., hétfő

Vasi pecsenye


Hozzávalók 4 főre:
3-4 csirkemellfilé
8 gerezd fokhagyma
tej
1 kk só
1 kk bors
1 kk pirospaprika
10 dkg liszt
olaj

Elkészítés:
A csirkemelleket, ha túl vastagok lennének, keresztben kettévágjuk, hogy szép lapos szeleteket kapjunk. 4 csirkemell esetén így 8 szeletünk lesz. A lisztet összekeverjük a paprikával, és félretesszük.
A fokhagymát megtisztítjuk, és présen átnyomjuk.
A csirkemelleket a fokhagymával bedörzsöljük.
A csirkemelleket egy lapos tálba tesszük, és leöntjük annyi tejjel, hogy szépen ellepje a húst. Lefedjük, és betesszük a hűtőbe 2-3 órára vagy akár egy éjszakára.
Ezután a húsokat lecsöpögtetjük, majd minden oldalukat sózzuk, borsozzuk.
Ezt követően a hússzeleteket a paprikás lisztbe forgatjuk.
Egy serpenyőben ujjnyi olajat hevítünk, és oldalanként 3 perc alatt megsütjük őket.

Forrás: nosalty.hu

Jóasszony pecsenyéje


Hozzávalók:
0.5 kg tarja
2 gerezd fokhagyma
2 nagy fej hagyma

bors
liszt
mustár
olaj
krumpli

Elkészítés:
A tarját szeleteljük fel és klopfoljuk ki. Sózzuk, borsozzuk meg, majd dörzsöljük be összezúzott fokhagymával.
A szeleteket kenjük be vékonyan mustárral és lefedve tegyük félre, hogy az egész egy kicsit érjen össze.
Addig pucoljuk meg a krumplit és egy tál vízben tegyük félre.
Pucoljuk meg a hagymát vágjuk fel karikára és olajon vagy zsírban pirítsuk szép halvány sárgára. Ha elkészült szedjük ki és tegyük félre.
Vegyük elő a hússzeleteket és mindkét oldalukat lisztezzük be, majd a hagymából visszamaradt zsiradékon szépen süssük ki.
Amikor elkezdjük sütni a hússzeleteket azzal egy időben odarakhatjuk a nagyobb cikkekre vágott krumplit is sülni, így az a pecsenyeszeletekkel egy időben el fog készülni. Persze közben egyikről sem feledkezzünk meg a másik kárára.
A sütés után mindent csurgassunk le alaposan, vagy konyhai papírtörlőre szedjük ki, hogy ne legyen túl zsíros az étel.
A jóasszony pecsenyéjét úgy tálaljuk, hogy egy tál aljára rakjuk a kisült krumplit a tetejére halmozzuk fel a hússzeleteket majd borítsuk be az egészet a kisült hagymakarikákkal.

Forrás: http://www.kepesrecepttar.hu

2011. november 12., szombat

Borsós hús


Hozzávalók: 8 szelet karaj, 25 dkg borsó, 2 dl vörös bor, 2 babérlevél, 1 evőkanál sűrített paradicsompüré, 1 evőkanál mustár, só, bors, liszt, kevés olaj.

A karajt megmossuk, szárazra töröljük és kissé kiklopfoljuk. Ezután sózzuk, borssal ízesítjük, és egy kevés liszttel meghintjük. Kevés olajat forrósítunk, majd a hús mindkét oldalát kissé megpirítjuk. Ezután hozzáadjuk a borsót, a bort, a babérlevelet a paradicsompürét és a mustárt. Egy pohár vizet is öntünk alá, hogy jó hosszú lé legyen a hús alatt. Megkóstoljuk, és ha kell még, utána ízesítjük. Mérsékeljük alatta a tüzet, és fedő alatt, lassú főzéssel, puhára pároljuk az ételt. Néha óvatosan megkeverjük és pótoljuk az elpárolgott szaftot. Mikor megfőtt a hús, kivesszük a babérleveleket, és forrón, tarhonyával tálaljuk.

Forrás: http://illeskriszkonyhaja.blogspot.com

Kubu - házilag


Hozzávalók: 1.5 kg sárgarépa, 2 kg alma, 2 citrom, 2 narancs, 1/2 kg cukor, 1csipet só, késhegynyi bor-kén por és citromsav.

Az almát megpucoljuk, magházát kivágjuk, majd nagyobb szeletekre vágjuk, és rögtön citromos vízbe dobjuk, hogy ne barnuljon meg. A répát szintén megpucoljuk, majd felkarikázzuk. Külön lábosban feltesszük főni mindkettőt, annyi vízben, amennyi bőven ellepi. Mikor puhára főttek, akkor mindkettőt botmixerrel pürésítjük, majd összeöntjük a kettőt. Hozzáadjuk a cukrot, a citrusok kipréselt levét, a citromsavat és a borként. A végén megkóstoljuk, és ízlésünknek megfelelően tehetünk még hozzá citromlevet vagy cukrot, ki hogy szereti. Egyet forralunk rajta, majd üvegekbe töltjük. Rakhatjuk száraz dunsztba, vagy csak egyszerűen kihűtjük a palackokat. Mikor teljesen kihűltek, betesszük őket a hűtőbe. Ha télire szeretnénk eltenni, akkor érdemes egy halvány csipet szalicilt a tetejére szórni, mielőtt lezárnánk az üveget. Teljesen olyan íze van, mint az eredetinek. Elképzelhető, hogy a kihűlés után kissé besűrűsödik az ivólé, akkor fogyasztás előtt hígíthatjuk egy kevés vízzel...

Forrás: http://illeskriszkonyhaja.blogspot.com/

Cherry kocka


Hozzávalók a piskótához: 6 tojás, 15 dkg cukor, 3 dkg keserű kakaópor, 18 dkg liszt, 3 kanál víz, 3 kanál olaj,1/2 sütőpor.

A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjéket kemény habbá verjük egy csipet sóval. A sárgájákat pedig fehéredésig keverjük a cukorral. Ezután hozzáadjuk a vizet és az olajat, majd ezzel is elkeverjük. Ezután jöhet bele a liszt, a kakaópor és a sütőpor. Ezzel is simára dolgozzuk. A végén lazán beleforgatjuk a tojáshabot. Sütőpapírral bélelt, kb. 30x40 cm-es tepsibe simítjuk a masszát, majd előmelegített sütőben, 170 C-on, 15-20 perc alatt készre sütjük a kakaós piskótát. Kihűtjük és keresztben félbe vágjuk a tésztát.

1: Töltelék: 45 dkg magozott meggy, 3-4 evőkanál cukor, 2 evőkanál étkezési keményítő, egy korty rum, 1 vaníliás cukor.

A meggyet kevés vízzel felfőzzük, ízesítjük a kétféle cukorral, majd a kevés vízben elkevert keményítővel besűrítjük. Teljesen kihűtjük a meggyes krémet.

2. Töltelék: 2.5 dl tejszín.

A tejszínt kemény habbá felverjük. Majd összeállítjuk a süteményt. Az alsó piskótára kenjük a fele tejszínt, erre rakjuk a fele mennyiségű zselés meggyet, majd ráhelyezzük a sütemény tetejére a másik piskóta lapot is. Megkenjük a felső piskótát a megmaradt zselés meggyel, majd rákenjük a megmaradt tejszínhabot. Csokoládé reszelékkel díszítjük a süteményt, majd hűtőbe tesszük dermedni 3-4 órára. Kockára felvágva tálaljuk.

Forrás: http://illeskriszkonyhaja.blogspot.com

Karamellás kekszpite


Hozzávalók: 1 csomag / kb. 400 gr. / vajas keksz, 2 csomag karamellás pudingpor, 7 dl tej, 7 evőkanál cukor, 2.5 dl tejszín, kakaópor a szóráshoz.

Először a cukrot karamellizáljuk, hogy szép arany színe legyen. A tejből 2 dl kimérünk, majd elkeverjük benne a pudingport. A maradék tejet ráöntjük a forró karamellre és lassú tűzön addig kevergetjük, míg teljesen feloldódik benne az égetett cukor. Mikor felolvadt, hozzáöntjük a pudingporos tejet. Állandóan kevergetve, sűrű krémet főzünk belőle. Kissé kihűtjük. Ezután a kekszekkel kibélelünk egy kb. 15x20 cm-es kisebb tepsit és elkezdjük a rétegezést. A kekszre rásimítjuk az 1/3 krémet, kirakjuk keksszel a tetejét, majd még így teszünk 3 sorral. A sütemény tetejére befejezésül, ismét egy sor keksz kerül.

Fóliával letakarjuk a süteményt, majd egy éjszakára a hűtőbe tesszük pihenni. Másnap a keményre felvert tejszínnel megkenjük a sütemény tetejét, kakaóporral feldíszítjük és kockára felvágva tálaljuk.

Forrás: http://illeskriszkonyhaja.blogspot.com

Rákóczi túrós


Hozzávalók a tésztához: 10 dkg liszt, 8 dkg vaj, 5 dkg cukor, 1 tojás + 1 sárgája, 1 dl tejföl, 1/2 cs sütőpor.

Ezt alaposan összekevered, előmelegített sütőben, 220 C fokon félig megsütöd. Erre kerül a töltelék.

Töltelék: 50 dkg túró, 15 dkg cukor, 2.5 dkg búzadara, 3 tojás sárgája, 1 dl tejföl, 2 tojás felvert habja.

Összekevered, majd a végén beleforgatod óvatosan a tojásfehérje habot. Rákened a félig megsült tésztára és készre sütöd.

Tetejére: a tésztából és a töltelékből maradt egy-egy tojásfehérje.

Ezt 6 dkg porcukorral keményre felvered. Rákened a kisűlt süteményre és még pár percre visszatolod a sütőbe, amíg a teteje picit megbarnul.

Forrás: http://illeskriszkonyhaja.blogspot.com/

2011. november 8., kedd

Túrós batyu


Hozzávalók:
500 g liszt
3 dl tej
fél csomag (25 g) élesztő
3 tojássárgája
3 csapott ek. kristálycukor (kb. 70 g)
4 ek. olvasztott vaj
1 egész krumpli megfőzve és összetörve (elhagyható)

Töltelék:
500 g zsírszegény túró
4 tojás fehérje
1 tojássárgája
cukor ízlés, kóstolás szerint
1 cs. vaníliás cukor

Elkészítés:
A tejet meglangyosítjuk és teszünk bele a cukorból 2 kiskanállal, majd rámorzsoljuk az élesztőt. 10 percig hagyjuk letakarva amíg szépen felhabzik.
Ezután hozzátesszük a többi hozzávalót és tésztát dagasztunk, majd egy órát kelesztjük.
A tojások fehérjéből a cukor egy részévek kemény habot verünk, a túrót villával áttörjük, majd szintén villával hozzákeverjük a tojássárgáját, a vaníliás cukrot, és a cukor másik felét. Ekkor hozzátesszük a habot és szilikonlapáttal, vagy fakanállal szépen, óvatosan beleforgatjuk.
A megkelt tésztát lisztezett felületen átgyúrjuk, kettévesszük és félcenti vastagságúra nyújtjuk.
Pizzavágóval négyzeteket vágunk, és mindegyik közepére egy jó evőkanállal teszünk a krémből. Átlósan összecsípjük a sarkokat és összenyomkodjuk, hogy ne nyíljon szét sütéskor. De az sem baj, ha pár szétnyílik, nálam is megtörtént! :)
Letakarva fél órát még kelesztjük, majd megkenjük egy felvert tojással és aranyszínűre sütjük.
Tálaláskor szórjuk meg porcukorral.

Forrás: http://barbikonyhaja.blogspot.com

Nanaimo szelet


Összesen: kb. 5201 Kcal!
Borzasztó hizlaló, sajnos!

Hozzávalók:
Az alsó réteghez:
10 dkg vaj
5 dkg cukor
5 evőkanál kakaó
1 db tojás
15 dkg darált keksz
5 dkg durvára vágott mogyoró (vagy mandula, vagy dió), én mandulát használtam
15 dkg kókuszreszelék

A krémhez:
10 dkg vaj
fél dl tejszín
4 dkg főzés nélküli vaníliás pudingpor
25 dkg porcukor (nálam csak 17 dkg)

A csokoládé bevonathoz:
10 dkg étcsokoládé
2,5 dkg vaj

Elkészítés:
A vajat, cukrot, kakaót gőz felett összefőzzük, majd félrehúzva belekeverjük a már felvert tojást. Visszatesszük a gőz fölé és besűrítjük, bár nekem nagyon nem sűrűsödött már. :)
Ezután a gőzről levéve, beleforgatjuk a többi hozzávalót.
Egy 25x25 cm-es (nagyobb nem jó csak kisebb) tálat, tepsit megtöltünk a tésztával, jobban mondva, belenyomkodjuk kézzel. Gyerekek segíthetnek! :-)
Krém készítés:
A vajat habosra keverjük a porcukorral, majd hozzákeverjük a tejszínt és a pudingport. Kenhető szép krémet kapunk!
Ezt a krémet rákenjük az kekszes alapra.
A csokoládét és vajat vízgőz felett felolvasszuk, hagyjuk kihűlni, majd mikor még kenhető bevonjuk vele a krémet!
Hűtőbe tesszük pár órára vagy éjszakára.

Forrás: http://barbikonyhaja.blogspot.com

Csokis lekváros kocka - Hamis Sacher


Összesen: kb. 4892 Kcal 700 g ch

Tészta:
17 dkg ráma
35 dkg porcukor
17 dkg liszt
5 dkg kakaópor
6 db tojás
késhelynyi szalalkáli v. szódabikarbóna
barack dzsem/lekvár

Csokimáz:
20 dkg porcukor
3 ek. tej
3 dkg kakaópor
5 dkg ráma

Elkészítése:
A vajat habosra keverjük a porcukorral.
Utána beletesszük a tojások sárgáját.
Majd a lisztet amibe belekevertük a kakaót és a szalalkálit.
Utoljára tesszük bele a tojások keményre felvert habját.
Vajazott, lisztezett tepsibe, előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt készre sütjük.
Mikor már megsült a tészta gyorsan összemelegítjük a kakaót, tejet, cukrot és, ha felolvadt, félrehúzva a tűzről, belekeverjük a rámát.
A meleg tésztára kenjük a lekvárt (ne sajnáljuk!), és a meleg csokimázt.
Dermesztjük, majd forróvízbe mártott késsel szeleteljük.

Forrás: http://barbikonyhaja.blogspot.com

2011. november 5., szombat

Töltött csirkecomb


Hozzávalók:
3 db szép csirkecomb (lehetőleg olyan, amelyiknek nincs a bőre megsérülve)
3 db zsemle
egy marék vágott petrezselyemzöld
2 db tojás (ha kicsi, lehet, hogy három is kell, de azt már látni lehet, amikor összegyúrjuk a masszát)
ételízesítő
őrölt bors
és valamilyen fűszersó és ha szeretjük őrölt majoránna a csirkecombok tetejére

Elkészítés:
Hideg vízben beáztatjuk a zsemléket. Míg áznak, addig óvatosan fellazítjuk a csirkecombok bőrét amennyire csak lehet, hogy minél több töltelék férjen majd alá. A zsemléket jól kicsavarjuk és egy tálba tesszük. Hozzáütjük a tojásokat, megszórjuk a fűszerekkel és a petrezselyemzölddel, majd a kezünkkel(vagy a kényesebbek kanállal)összedolgozzuk. Fontos megkóstolni, hogy érezzük, elég fűszer került-e a töltelékbe. Ezután szintén a kezünket használva megtöltjük a combokat, és a fő nyílást, ahol belekerült a töltelék, lezárjuk egy hústűvel vagy fogpiszkálóval. Ha esetleg oldalt is nagyon nyitott a bőr, nem árt ott is összetűzni. Kívülről bedörzsöljük a fűszersóval, megszórjuk a majoránnával és egy tepsibe tesszük a combokat szépen egymás mellé. Amennyiben maradt ki töltelék, semmiképpen ne dobjuk ki, finoman megsül a combok társaságában. Attól függően, hogy mekkorák a combok, egy-másfél deci vizet öntünk a tepsibe, és alufóliával lefedve betesszük a sütőben. szerintem kell neki egy óra a puhuláshoz kis lángon. A fólia levétele után felemeljük a lángot, és még pár percre visszatoljuk a sültet, csak, hogy egy kis színt is kapjon.

Forrás: http://ugymintotthon.blogspot.com

Són sült csirke


Hozzávalók:
1 kg csirkehús
1 kg só

Elkészítés:
Ennél egyszerűbb (és talán nagyszerűbb) húsétel kevés van a világon! Egy tepsi aljába beleöntjük a sót, és rápakoljuk a megmosott, papírtörlővel leszárított csirkedarabokat. Ha sikerül egy kisebb csirkére szert tennünk, egészben is süthetjük. Ezután már nincs más dolgunk, mint a tepsit betenni az előmelegített sütőbe, és aránylag kis lángon 45-50 percig sütni.


Sokan tartanak ettől a recepttől, azt gondolják, a csirke majd magába szív egy rakás sót, és élvezhetetlen lesz az étel. De ez nem így van. A csirkehús se sós, se sótlan nem lesz sütés közben, és ha időben kivesszük, mikor már szép hólyagos a bőre, kiszáradni sem fog. Egészséges étel, hiszen semmi plusz zsiradékot nem juttatunk bele sütés közben, saját zsírja is kisül szépen belőle. Van olyan ismerősöm, aki a sót előtte egy tálban összekeveri kevés vízzel és ezzel a masszával beborítja az egészben hagyott sütnivaló csirkét. Én nem szoktam ilyesmivel pepecselni, de garantálom, hogy a mai ebédünk eredménye is ínycsiklandozó omlós csirkehús volt, valami fenségesen ropogós bőrrel bevonva.

Forrás: http://ugymintotthon.blogspot.com/

2011. október 22., szombat

Sajtos kifli


Hozzávalók:
(12 darabhoz)

A tésztához:

350 g finomliszt
350 g rétesliszt
40 g élesztő
100 ml tej
100 ml olaj
350 g natúr joghurt
2 tojás
1 evőkanál só
1 kávéskanál cukor

A töltelékhez:

50 g olvasztott vaj
250 g trappista sajt ( lehet füstölt is )

1 tojás a kenéshez

Elkészítése:

Az élesztőt a langyos tejben pici cukorral felfuttatjuk.
A tészta többi hozzávalóit tálba mérjük, hozzáadjuk az élesztőt is. Kelt tésztát dagasztunk és langyos helyen, lefedve duplájára kelesztjük.
A megkelt tésztát lisztezett gyúródeszkára borítjuk, kicsit átgyúrjuk és hat egyenlő részre osztjuk.
Mindegyikből kerek lapot nyújtunk és hármat-hármat egymásra helyezünk úgy, hogy minden lapot vékonyan megkenünk olvasztott vajjal és megszórunk reszelt sajttal. A legfelső lapokat is megkenjük és megszórjuk.
Éles késsel hatfelé vágjuk és minden egyes háromszögből kifliket formázunk, amit aztán sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztatunk.
Hagyjunk nagyobb helyet a kiflik között, mert sütés közben közel a duplájukra híznak!
25-30 percet kelesztjük a tepsiben, tetejüket megkenjük tojással, megszórjuk sajttal és 180 fokra melegített sütőben megsütjük. A sütési idő 40-50 perc.
Ha kisültek, még forrón 4-5 percre fedjük le egy tiszta konyharuhával, így a forró kiflikből kiáramló gőztől átpuhul a külső héjuk is.

Rezgős túrógombóc


Fontos, hogy melegen, frissen tálaljuk, mert akkor igazán finom, puha, rezgős...

Hozzávalók: (14 gombóchoz)
25 dkg túró
2 tojás
8 dkg margarin
kb 4 ek búzadara
1 csomag vaníliás cukor
zsemlemorzsa
4 dl tejföl
porcukor

A túrót áttörjük és hozzákeverjük a puha margarint, a 2 tojást, a vaníliás cukrot. Én mindezt botmixerrel hajtom végre, a túró is krémesebb lesz tőle és sokkal egyszerűbb. Annyi búzadarát keverek hozzá, hogy krémesen lágy masszát kapjak. Legalább 1-2 órát pihentetem (de még jobb ha több ideig tud állni) majd forrásban lévő enyhén sós vízbe főzöm meg a gombócokat, amikből vizes kézzel formázok kicsi gombócokat. Tanácsosabb inkább kisebb gombócokat főzni azért, hogy belül is átfőjjenek. A gombócok feljönnek a víz tetejére és újraforrástól számítva kb: 5-7 percig főzöm a gombócokat. Nagyon kell vigyázni, mert forrón elég törékeny a gombóc. Én tésztaszűrővel szedem ki őket, majd kevés olajon, világosra pirított zyemlemorzsába forgatom őket. Melegen és a porcukorral elkevert tejföllel meglocsolva tálalom. Nagyon finom málnával vagy más friss gyümölccsel tálalva is.

Bosnyák gyuvecs


Ha nyár, akkor lecsó. Valóban minden háznál mondhatni másképp készítik el. De nem csak nálunk, hanem a Világ más országaiban is készítenek lecsót vagy annak rokonait. A Balkánon készítik ezt az ételt és a gyuvecs annak kerámiaedénynek a neve, amiben készül. A lecsó és a rizses hús keresztezése. A bosnyákok birkahússal, a szerbek sertéssel csinálják, a bolgárok pedig rizs helyett krumplit tesznek bele.

Hozzávalók:
50 dkg hús (tetszőlegesen birka, sertés akár szárnyas hús is)
3 ek olaj a hús sütéséhez
2 gerezd fokhagyma finomra zúzva
4 szelt húsos szalonna vagy kb 15 dkg felkockázva
1 nagy fej vöröshagyma felkarikázva
20 dkg rizs megmosva
50 dkg paradicsom apróra vágva
30 dkg paprika kicsumázva, kimagozva, apróra vágva
1 tk majoránna
1 tk pirospaprika
só, bors

A húst apró kockákra vágom, majd kevés olajon előpirítom és sózom, borszom majd a végén hozzákeverem a fokhagymát is és leveszem a tűzről.
Egy beáztatott cseréptál aljába lefektetem a húsos szalonnát, melyre a hagyma karikákat teszem. Erre kerül a rizs, majd a paprika és a paradicsom (egy kevés paradicsomot félre tehetünk, amivel majd a húst beborítjuk). Sózom és borsozom, megszórom a majorannával. Végül a tetejére kerülnek a husi kockák, amiknek a tetejét megszórom a pirospaprikával (ilyenkor mehet rá esetleg paradicsom) Ráteszem a tál tetejét és a hideg sütőbe teszem be a tálat. 180 fokra állítom a sütőt és legalább 1,5 órát sütöm, majd fél órát még a teteje nélkül, amíg megpirul a hús.
Melegen, de akár langyosra hűlve is nagyon finom, laktató főétel.

Forrás: recepteszter.blogspot.com

Görög husi sültburgonyával és joghurtos salátával


Hozzávalók:
40 dkg sertés comb apróra kockázva
8-10 db burgonya
1 kicsi fej káposztának a fele
3 db paradicsom
1/2 piros húsú paprika
2 szál zöldhagyma
1/2 fej lilahagyma
1 kis doboz joghurt
joghurtos salátaöntet (por)
Gyros fűszekeverék
olaj a sütéshez
1 ek margarin

A húst befűszerezzük, miután apró kockákra vágtuk, majd félretesszük.
A burgonyát is apróra kockázzuk.
Amíg a hús pácolódik, addig elkészítjük a salátát. ehhet a hozzávalókat felkockázzuk. A hagymákat apróra, a többi zöldség pedig kicsit nagyobb darabokra vágjuk. A joghurtos salátaöntet port összekeverjük a joghurttal, majd ráöntjük a zöldségekre és hűtőbe tesszük a salátá a tálalásig.
A húst egy kevés olajon hirtelen megpirítjuk, majd egy kevés margarint hozzáadva addig főzzök, amíg meg nem puhul. (víz adható hozzá, ha elfőtt a leve.) A végén egy kevés szaftot hagyhatunk a húsnak.
Amíg a húst sütjük, a krumplit is elkezdhetjük sütni, így egyszerre leszek majd készen és melegen tálalható az étel a hideg, ropogós salátával.

Forrás: recepteszter.blogspot.com

Borsos mustáros pácban érlelt tarja burgonyával, mártással és zöldfűszeres paradicsom salátával


Ezt az ételt grillezve is el lehet készíteni, viszot sütőben elkészítve is kifogástalan lett.

Hozzávalók:
4 szelet tarja
1 cs borsos mustáros grillpác
1 dl olaj
1 kisebb fej vöröshagyma
8 db közepes méretű burgonya
30-40 dkg koktélparadicsom
1 szál zöldhagyma
1 cs zöldfűszeres salátaöntet (ehhez 3 ek olaj)
fél dl vörösbor a hús sütéséhez

A húst a borsos mustáros fűszerrel bepácoljuk és pihentetjük egy kicsit.
Ez idő alatt elkészíthetjük a salátát, amihez a koktél paradicsomokat cikkekre vágjuk, a hagymát felkarikázzuk és elkészítjük hozzá a zöldfűszeres salátaöntetet, majd a tálalásig hűtőbe tesszük.
A burgonyákat meghámozzuk és vékony gerezdekre vágjuk. A hagymát vastagabb szeletekre vágjuk.
A bepácolt hús szeleteket egy tepsibe helyezzük, ráhelyezzük a húsokra a hagyma szeleteket, majd a burgonya gerezdeket is köréjük tesszük. Ez utóbbit sózhatjuk, borsozhatjuk is ízlés szerint. Aláöntjük a vörösbort és ugyanannyi vizet is, majd alufóliával lefedjük és 200 fokra előmelegített sütőbe tesszük.
Kb 2 órás sütési idővel számoljunk. Ha már a hús nagyjából megpuhult, akkor levesszük róla a fóliát és megpirítjuk a tetejét is.
Ha túl sok szaft lesz, akkor egy kanál segítségével merjül le a húsról és ebből a léből 1 evőnakál liszttel jó kis mártást készíthetünk hozzá, esetleg egy kis tejszínnel is felturbózhatjuk.

Cukkinis penne húsgombóccal


Hozzávalók: (2 főre)
20-30 dkg penne (toll) tészta
30 dkg darált sertés hús
1 közepes méretű cukkini
1 fej vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma
1 doboz darabolt hámozott paradicsom konzerv

bors
kakukkfű
bazsalikom
cukor
kevés olaj a sütéshez

A hagymákat egészen apróra felkockázom, majd az egyik felét összekeverem a hússal, amit sóval és borssal ízesítek. 1-2 evőkanál olajat hevítek, majd a húsból kis falatnyi gombócokat formázok és szép pirosrta sütöm őket pár perc alatt. Kiszedem őket, majd a visszamaradt olajon a negyedelt cukkinit is átforgatom a hagyma másik felével. Ha már szép pirosra sült (de még ropogós), akkor hozzáadom a paradicsomot is. Ízesítem a fűszerekkel (a cukor ellensúlyozza a paradicsom savasságát, érdemes egy kevesett hozzáadni), majd beleteszem a húsgombócokat és pár perc alatt összeforralom.
A kifőtt tésztával is összeforgatom a szószt és forrón tálalom.

(Recept: a Tina Húsvét magazinból)

Tepsis csirke


Hozzávalók:
4-5 db csirkecomb
2 kisebb fej vöröshagyma
1 zöldpaprika
2 paradicsom
2 gerezd fokhagyma
6-8 közepes méretű burgonya

bors
sült csirke fűszerkeverék
1-2 ek étolaj

A burgonyákat meghámozzuk, majd cikkekre vágjuk őket és enyhén sós vízben feltesszük főzni.
A csirkecombokat megmossuk, szárazra töröljük (akinek úgy tetszik, mint nekünk, az lehúzza a bőrét is) fűszerezzük.
A zöldségeket felkarikázzuk, majd egy tepsit kicsit kiolajozunk. A hagymakarikákkal megágyazunk a csirkecombok alá, ráfektetjük a husit, majd erre megy a többi zöldség is. Érdemes a fokhagymát a paradicsom és a paprika alá tenni, hogy ne égjen meg. A megfőtt (de nem túlfőzött!) burgonya gerezdeket a hús köré tesszük. Nyugodtan megfűszerezhetjük őket a csirkére használt fűszersóval, esetleg sóval, frissen őrölt borssal is, majd egy kevés olajjal megöntözöm. Alufóliával letakarva, előmelegített sütőben kb 1 óra alatt megsütöm, de az utolsó 15 percem fólia nélkül sütöm, hogy megpiruljon a teteje is.

Forrás: recepteszter.blogspot.com

Pórés csirkemell


Hozzávalók:
40-50 dkg csirkemell
1 nagyobb méretű póréhagyma
2 dl tejszín
1 csapott ek liszt

bors

A csirkemellett felkockázom, majd egy serpenyőben kevés olajon megsütöm. Amíg a husi sül, addig a póréhagymát vékony karikákra vágom és a megsült húshoz adom. Elég neki egy pár pillanat, nem kell szétfőzni, mert igazán úgy jó, ha még majdnem ropogós a hagyma.
Lehúzom a tűzről a serpenyőt ha a hagyma is kicsit megfonnyadt és rászórom a lisztet, összekeverem és ráöntöm a tejszínt is. Ha nagyon sűrűnek találjuk, akkor egy kevés tejet vagy vizet hozzáadva hígíthatjuk.

A köret hozzá tetszőlegesen variálható. Lehet rizs, krumplipüré, akár sült burgonya is.

Forrás: recepteszter.blogspot.com

Spagetti gombás-bacon-ös raguval


Hozzávalók:
spagetti tészta
6-8 szelet bacon
10-15 dkg csiperke gomba
2 szál zöldhagyma
3 gerezd fokhagyma
1 paradicsom
2 dl tejszín
1 ek tejföl

bors

A bacon-t és a gombát apróra kockázzuk. A hagymákat pedig vényonyra szeleteljük.
Egy kevés olajat hevítünk egy teflon serpenyőben és először a hagymákat megpirítjuk. Hozzáadjuk a bacont, majd a gombát is. Ha összesültek, akkor ráöntjük a tejszínt és a tejfölt, majd fűszerezzük. Összeforraljuk és kifőtt spagetti tésztával tálaljuk.
A tetejét egy kis reszelt parmezánnal és petrezselyemmel megszórjuk.

Forrás: recepteszter.blogspot.com

Paradicsomos, gombás csirkemell ragu pirított fokhagymával


Hozzávalók:

50 dkg csirkemell felkockázva
30-40 dkg csirekegomba apróra darabova
3 fej fokhagyma (nem tévedés, valóban ennyi kell)
1 nagy konzerv (40 dkg) hámozott paradicsom
1 kis konzerv sűrített paradicsom

bors
1 ek cukor
1 tk kakukkfű (szárított)
1 tk majoranna (szárított)
15 dkg vaj vagy margarin
2 ek olaj
1 dl vörösbor

Elkészítése:

A fokhagymákat miután megtisztítottuk egy serpenyőben elkezdjük prirítani 10 dkg margarinon. Fedő alatt és kis lángon, kb 15 perc alatt aranyszínűre pirulnak, néha kevergessük meg.
Közben a maradék margarinon és az olajon a felkockázott húst 2 részletben megpirítjuk, de csak addig, amíg egy kis színt nem kapnak (nem baj, ha nyers még a közepe) majd kiszedjük őket és ugyan abba a serpenyőbe tesszük a gombát. Miután átforgattuk egy kicsit a gombát is, visszatesszük rá a csirkemellet és felöntjük a borral. Miután kiforrta egy kicsit magát (főleg az alkohol) akkor hozzáöntjük az előzőleg botmixerrel pürésített darabolt paradicsom konzervet, a sűrített paradicsomot, a cukrot és a többi fűszert is. Legalább 15 percig főzzük, vagy addig, amíg a hús meg nem puhul teljesen.
A legvégén hozzáadjuk a puha, illatos, arany színű, pirított fokhagymákat is.
Tálaláskor tejfölt kínálhatunk hozzá.

(recepteszter.blogspot.com)

Pirított gombás, tejfölös penne


Hozzávalók:
(3 főre)

25 dkg színes olasz penne tészta,
1 ek zsiradék
30-40 dkg champignon gomba,
1 fej vöröshagyma,
2 gerezd fokhagyma,
só,
bors,
cayenne bors,
2 dl sűrű tejföl,
1 ek kukoricaliszt,
1 csokor petrezselyem

Elkészítése:

Tegyünk fel kb. két és fél liter vizet forrni.
Amikor elkezd forrni, tegyük bele a tésztát, majd a csomagoláson jelzett módon főzzük roppanósra.
Közben készítsük el a gombás ragut.
A gombafejeket tisztítsuk meg. Tegyünk félre két szép fejet, a többit vágjuk a megtisztított gombaszárakkal együtt kis kockákra.
A zsiradékon dinszteljünk meg a kockára vágott vöröshagymát, majd szedjük rá a gombákat, és süssük őket meg (addig, amíg levet nem ereszt, majd a levet el nem fövi).
Reszeljük rá a fokhagymát, sózzuk, cayenne borssal ízesítsük.
A tejfölt keverjük ki a kukoricaliszttel (sima liszt is lehet), majd habarjuk be vele a gombás ragut.
Az apróra vágott petrezselymet szórjuk a mártásba.
A két gombafejet szeleteljük fel vékonyan.
Majd pici zsiradékon pirítsuk meg a gombaszeleteket.
A tésztát keverjük a gombás raguba.
Az ételt a pirított gombaszeletekkel díszítsük.

2011. október 2., vasárnap

Csirke Wrap


3-4 csirkemell filé (400 gr)
1 evõkanál olaj
1 csomag Santa Maria Fajita Seasoning Mix
100-150 ml víz
200 ml fõtt, kihûlt rizs
100 ml kukorica
Friss koriander
1 piros paprika
100 ml tejföl
4 Santa Maria Wrap Tortilla Original
40 gr Philadelphia krémsajt
Friss saláta

ELKÉSZÍTÉS
Pirítsd meg a csirkét olajon. Add hozzá a Fajita Seasoning Mix-et és vizet, majd forrald 5-10 percig. Add hozzá a rizst, kukoricát, aprított koriandert, a paprikát és a tejfölt. Jól keverd össze. Kend rá a Philadelphia sajtot a tortillára. Tedd bele a salátát és a tölteléket. Tekerd fel és tedd bele fóliába vagy papírba.

2011. október 1., szombat

Csirkeboncolda! Tökjóóóó!:)

Érdemes megnézni!!! Nem egy szokványos csirkebontási módszer. Nekem legalábbis ez új...

Árvácska


Hozzávalók:
(4 főre)

Barna tésztához:
5 db tojás
5 ek kristálycukor
1,5 tasak csokis pudingpor
1 kk sütőpor
Sárga tésztához:
3 tojás
3 ek kristálycukor
1 tasak vaníliás pudingpor
fél kk sütőpor
Rózsaszín tésztához:
3 db tojás
3 ek kristálycukor
1 tasak puncspudingpor
1 kk sütőpor
Krémhez:
30 dkg vaj
30 dkg porcukor
1 cs vaníliás cukor
1 nagy ek kakaópor

Elkészítése:

Sárga és rózsaszín tészta készítése:
Őzgerinc formában egy sárga, és egy rózsaszín rudat sütünk. A formákat kivajazzuk, és zsemlemorzsával megszórjuk.
Lábasba vizet teszünk, és ha forr, a gőz felett felverjük a 3 tojás kettéválasztott fehérjét.
Ha a hab emelkedik, beletesszük a kristálycukrot és keményre verjük.
Levesszük a tálat a gőzről és belekeverjük a tojások sárgáját.
Folyamatosan keverjük a robotgéppel, és hozzáadjuk a pudingport, a sütőport.
Beleöntjük a gericformába, és előmelegített sütőben 180 fokon, lassan tűpróbáig sütjük.
Ha megsült, kifordítjuk a formából, és rácsra tesszük kihűlni.
Barna tészta készítése:
Akkora tepsit kenünk ki és szórunk meg morzsával, hogy az őzgerincforma háromszor férjen el rajta.
Gőz felett, úgy mint a rudaknál, felverjük az 5 tojás fehérjét habnak.
Belekeverjük a cukrot. Ha jó kemény a hab, levesszük a tűzről, és hozzáadjuk a tojások sárgáját.
Beletesszük a csokipudingport, és a sütőport.
Tepsibe önjük a masszát, és mint a piskótalapot, úgy sütjük. Előmelegített sütőben nagyon gyorsan megsül. Vigyázzunk, hogy ne szárítsuk ki nagyon, mert akkor könnyen törik.
Ha megsült, konyharuhára fordítjuk.
Összeállítás:
Egymásnak szembefordítjuk a sárga és rózsaszín rudat.
Rátesszük egyben a barna lap szélétől két ujjnyira, és beletekerjük.
Mintha piskótatekercset tekernénk, csak itt beletekerjük a rudakat.
Amíg a tésztáink hűlnek, kikeverjük a krémet.
A puha vajat habosra keverjük a porcukorral, és a vaníliával.
Ha már kihűlt a tésztánk, óvatosan kigöngyöljük.
A barna lapot megkenjük fehér krémmel.
A színes rudakat kettévágjuk.
A maradék krémbe 1 nagy kanál kakaóport keverünk.
A rudakat egymással színben ellentétesen a kakaós krémmel összeragasztjuk.
Rózsaszín mellé a sárgát, és szemben ugyanígy, hogy egy hengert kapjunk.
Óvatosan tegyük rá a barna lapra, lehetőleg ne csússzon nagyon el, és csavarjuk bele.
A konyharuhával tekerjük fel és szorosan tekerjük bele.
Hagyjuk pihenni, kicsit a tészta hadd szívja magát a krémmel.
Tegyük kicsit hidegebb helyre, hogy a krém megkeményedjen.
Kis pihentetés után óvatosan göngyöljök ki a ruhából és tegyük tálcára.
Hintsük meg porcukorral.
Az asztalon tálaláskor szeketeljük, akkor amikor elfogyasztjuk.

(nosalty)

2011. augusztus 22., hétfő

Csokimázas kocka


Hozzávalók:
2 db citrom
25 dkg vaj
25 dkg cukor
2 csg vaníliás cukor
4 db tojás
25 dkg liszt
2 tk sütőpor
1,25 dl tej
2 ek. porcukor
10-10 dkg ét és tej bevonó
300 g tejszín
1 zacskó habfixáló
A szóráshoz kakaópor
A tepsi kikenéséhez margarin

Elkészítése:
Egy citrom héját lereszeljük és mindkettő levét kinyomjuk.
A vajat a cukorral,1 vaníliás cukorral és a citromhéjjal kikeverjük.
Egyenként bele dolgozzuk a tojásokat és beleszitáljuk a sütőporral elkevert lisztet.
A tejjel együtt hozzáadunk 4 ek citromlevet és a margarinnal kikent 32×38 cm-es tepsibe simítjuk.
Előmelegített sütőben,200 fokon 15-20 percig sütjük.
A süteményt megszurkáljuk és a porcukorral kikevert maradék citromlével meglocsoljuk.
Miután kihűlt,keresztben félbevágjuk.
A lapokat a vízfürdőben együtt megolvasztott bevonóval megkenjük.
Mielőtt megdermed,hullámokat húzunk bele.
A tejszínt a másik zacskó vaníliás cukorral és habfixálóval felverjük.
A habot az alsó lapra simítjuk és ráfektetjük a másik lapot.
Kakaóporral meghintve kínáljuk.

Forrás: recept.network.hu

2011. augusztus 3., szerda

Gyöngyhagyma télire


Tisztítás, mosás után az üvegekbe rakjuk a hagymát és ráöntjük a levet, ami így készül:

2,5 liter víz
6 dl 10%-os ecet
1 evőkanál só
20 dkg cukor
1 mokkáskanál borkén
1 mokkáskanál szalicil

A levet felforralni, és forrón ráönteni a savanyítandó zöldségre. Becsukni, majd ha kihűlt a kamrapolcra berakni. Nem kell dunsztolni. Felbontás után sem romlik meg, sokáig nyitva maradhat az üveg. A kéntől friss ropogós marad. A legtöbb savanyúságot ezzel a lével elkészíthetjük: uborkát, paprikát, vegyes darabost.

Forrás - http://gondaanyu.blogspot.com/

2011. július 19., kedd

Bacon szőttesben sült különleges fasírt


Hozzávalók:
1 kg darált hús
egy beáztatott zsemle
két tojás
só, bors
1 ek vegamix
3 gerezd fokhagyma (reszelve)
10 dkg reszelt sajt
1 kk édes nemes pirospaprika
petrezselyem zöldje
szeletelt bacon

A hozzávalókat a pirospaprika , sajt és petrezselyemzöld kivételével összegyúrtam,
mint azt fasírt készítésénél szoktam.
Elosztottam a masszát 60-40 arányban és a kisebbik részbe belekevertem a pirospaprikát.
Egy alufólián kiterítettem a paprika nélküli masszát és újnyi vastagra egyengettem,
rászórtam a reszelt sajtot (legközelebb többet!), erre a petrezselyem zöldet,
majd betakartam a szintén újnyira lapogatott paprikás masszával.
A fólia segítségével feltekertem és bevontam bacon szeletekkel. 2 réteg alufóliába
tekertem, vízzel félig tele tepsibe raktam a tekercset és forró sütőbe kb.
egy óra alatt megsütöttem.
Eltávolítottam a fóliát és addig sütöttem immár fólia nélkül, míg a bacon kis
színt kapott. Szeletelés előtt vártam míg langyosra hűlt.

Jenei Miklósné Kati receptje alapján

Húsos sajtos roló


Hozzávalók:
4 db burgonya,
1 cs petrezselyemzöld,
40 dkg darált hús,
só, bors,
1 ek ételízesítő,
1 db tojás,
trapista sajt, sonka.

A burgonyát megfőzzük, majd hűlni hagyjuk.
A petrezselyemzöldjét apróra vágjuk.
A darálthúst összekeverjük a sóval, borssal,
hozzáadjuk a petrezselyemzöldjét.
Jól összedolgozzuk. Végül belekeverjük a tojást
és a kihűlt tört burgonyát.
Rudakat formázunk a masszából.Mindegyik közepébe
sonkába tekert sajtrudat teszünk.
Tojásba, lisztbe és zsemlemorzsába bepanírozzuk.
Forró olajba aranybarnára sütjük.

2011. július 1., péntek

Csirkemell őzgerinc formában


Hozzávalók: 80 dkg csirkemell, 20 dkg bacon szalonna, 15 dkg reszelt sajt, só, bors, petrezselyem ízlés szerint, 4 evőkanál tejföl, 3 evőkanál liszt, 2 tojás

Elkészítés : 3 evőkanál tejfölt, a tojásokkal, liszttel, a sóval, a borssal a petrezselyemmel, 10 dkg reszelt sajttal masszává keverjük. A húst apróra kockázzuk és a sajtos-tejfölös masszához adjuk.

Az őzgerincformát kivajazzuk, megszórjuk zsemlemorzsával és kibéleljük szalonnával úgy, hogy a szélei kilógjanak a formából. A húsos masszát kanalazzuk a formába és hajtsuk rá a lelógó szalonnát. Hosszában a tetejére is tegyünk szalonnacsíkokat, kenjük meg a maradék egy evőkanál tejföllel, majd szórjuk meg a maradék 5 dkg reszelt sajttal.

Előmelegített sütőben, 170 fokon, kb. 40 perc alatt süssük készre. Egy sütőpapíros tepsire helyezve süssük, hogy az esetlegesen kifolyó szaft ne folyjon a sütőbe. Amikor megsült kifordítottam a formából a sütőpapíros tepsire és addig pirítottam míg a szalonna nem kapott egy kis színt.

Az őzgerincforma mérete : 32 cm hosszúságú és 11 cm széles.

2011. április 20., szerda

Tőkehal spanyol módra


Hozzávalók: 4 db tőkehalfilé, kb 800 g, 3 evőkanál vaj vagy margarin, 3 evőkanál friss vagy 1 1/2 evőkanál szárított oregánó, 1/2 evőkanál apróra vágott chili, 1 evőkanál só, 2 evőkanál apróra vágott petrezselyem, 1 db citrom

Vajazz ki egy tűzálló tálat, tedd a halszeleteket bele. Olvaszd fel a vajat egy lábasban, add hozzá az oregánót a chilit és a sót. Öntsd a fűszeres vajat a halra majd süsd 175 fokon 15-20 percig.

Ha kész szórd meg a petrezselyemmel és díszítsd citromkarikákkal. Szervírozd főtt rizzsel és salátával.

2011. április 6., szerda

Tejszínes makaróni


Hozzávalók:
30 dkg csirkesonka
20 dkg üveges gomba
1 csomag makaróni tészta (500gr)
kevés őrölt fehér bors
bazsalikom
3 dl főző tejszín

olaj
15 dkg reszelt sajt

Elkészítés:
A csirkesonkát összekockázzuk, a gombát felszeleteljük és kevés olajban feltesszük párolni. Hozzákeverjük a borsot, bazsalikomot.
Ha puha a gomba, ráöntjük a tejszínt és összeforraljuk.
Kifőzzük a tésztát, összekeverjük a tejszínes sonkával, reszelt sajttal megszórva tálaljuk.

Aki nem szereti a gombát, borsó konzervvel is elkészítheti, azzal is nagyon finom!

Forrás: serpenyo.hu

2011. április 3., vasárnap

Tejbegríz kicsit másképpen- Gyümölcsízes grízkocka


Az egyszerű tejbegríz felturbózott változata ez a desszert.
A currytól és a citromtól egész különleges íze van, nagyon passzol hozzá a ribizli- vagy a meggylekvár.

Hozzávalók:
1/2 liter tej
3 evőkanál cukor
1 citrom
1 kiskanál currypor
12 dkg búzadara
2 tojás
15 dkg babapiskóta
kevés liszt
ribizli- vagy meggylekvár

Elkészítés:
1. A citromot alaposan megmossuk és krumplihámozóval lehámozzuk, egy 20X20 cm -es tepsit kibélelünk alufóliával, a babapiskótát porrá törjük.
2. A tejet a cukorral, a curryvel és a citromhéjjal felforraljuk, majd kidobjuk belőle a citromhéjat és beleszórjuk a búzadarát.
3. Állandó kevergetés mellett sűrű tejbegrízt főzünk, majd a kibélelt tepsibe öntjük és elsimítjuk.
4. Amikor kihűlt a tejbegríz, kiborítjuk, a fóliát lehúzzuk róla és kockákra vágjuk, belisztezzük és a felvert tojásba mártjuk majd a babapiskótába hempergetjük.
5. A bundázott kockákat visszarakjuk a tepsibe, és 200 fokon 10-12 percig sütjük.
6. Felmelegített gyümölcslekvárral leöntve, porcukorral meghintve tálaljuk.

2011. április 1., péntek

Túrós barackos bögrés süti


1 joghurt (én barackosat használtam)
1 bögre cukor ( a joghurtos pohárral dolgoztam)
2 bögre liszt
2 bögre gyümölcs
fél csomag sütőpor
1 vaníliás cukor
3 tojás
fél bögre étolaj
fél citrom leve és héja
25 dkg túró
(ízlés szerint cukor a túróhoz)

A túró és a gyümi kivételével összekeverjük a hozzávalókat. Kiolajozott tepsibe öntjük.
A túrót ízesítem (cukor, citromlé)és rámorzsolom a tésztára. Ráteszem a gyümölcsdarabokat és kb. 20-25 percig sütöm.

Forrás - hoxa.hu - sziszikeccs naplója

Gombás tarte


Hozzávalók a tésztához:

10 dkg vaj,
20 dkg liszt,
2 tojássárgája,
só, bors

Töltelékhez:

1 vöröshagyma
4 ek olaj
20 dkg erdei gomba
2 tk morzsolt kakukkfű
néhány szál zeller
20 dkg apró csiperke
2-2 ek liszt és vaj
2 dl tej
1 tojássárgája

Elkészítés:

A tészta: a vajat a liszttel összemorzsoljuk, majd a többi hozzávalóval gyors összegyúrjuk, és folpackban a hűtőbe tesszük 20 percre.

A töltelék: a finomra vágott hagymát olajon megfuttatjuk, majd a megtisztított, szeletelt erdei gombát erre tesszük, megpirítjuk. Megfűszerezzük sóval, borssal, kakukkfűvel, finomra vágott zellerrel meghintjük.

Egy másik serpenyőben a csiperkét is megfuttatjuk egy kis olajon, majd megsózzuk.

A lisztet forró vajon megpirítjuk, majd forró tejjel felengedjük, és addig főzzük, míg sűrű nem lesz, vagyis besamelmártást készítünk.
Csipetnyi só mehet ebbe is, majd ha langyosra hűlt, akkor belekeverjük a tojássárgáját is.

A tésztát a 20 perc leteltével liszttel behintett deszkán átgyúrjuk, majd kibéleljük vele a sütőformát.
Egy réteg csiperke, egy réteg erdei gomba-ragu, majd megint egy réteg csiperke következik, végül pedig a besamel.
(Aki szereti, az apróra vágott baconnel is meghintheti.)
200 fokon sütjük 25 percig, majd kockákra vágva tálalhatjuk.

Forrás - hoxa.hu - Pné Veronika naplója

2011. március 26., szombat

Szlovák krémes


Hozzávalók:

Tészta: 25 dkg cukor, 4 tojás sárgája, 4 tojás fehérjéből vert hab, fél marék durvára vágott dió, 2 evőkanál kakaó, 7 evőkanál víz, 20 dkg liszt, 1 kávéskanál szódabikarbóna

Krém: 4, 5 dl tej, 3 púpozott evőkanál liszt, 1 tojás, 20 dkg vaj, 20 dkg porcukor, 1 citrom reszelt héja és fele leve, 2 csomag vaníliás cukor

Máz: 6 dkg vaj, 2 evőkanál kakaó, 1 ek. cukor.

A tészta hozzávalóiból piskótaszerűen összeállítjuk a tésztát és megsütjük. A krémhez a tejet a liszttel és a tojással összekeverjük és felfőzzük, kihűtjük. A vajat a porcukorral habosra keverjük, és kanalanként hozzákeverjük, felfőzött masszát, majd a kisült tésztára kenjük. A mázhoz valókat összekeverjük, felfőzzük, és a krém tetejére csurgatjuk. Nem baj, ha csak "írókázunk".

Forrás - http://anitavarazskonyhaja.blogspot.com/

Sós perec


Hozzávalók:
1/2 kg liszt
2 dl tej
2,5 dkg élesztő
1 evőkanál cukor
1 evőkanál só
1,5 dl étolaj
+
3 evőkanál liszt
2 evőkanál só
1 tojás

Elkészítés:
Az élesztőt a langyos tejben felfuttatom, a liszttel, 3 evőkanál cukorral, 1 evőkanál sóval és az étolajjal összegyúrom. Letakarva kicsit pihentetem, majd több darabra vágom fel.
Egyenként perecet formálok belőle, és olajjal megkent tepsibe teszem.
Tetejét egész tojással megkenem, és előmelegített forró sütőbe teszem.
Addig a 3 evőkanál lisztet és az 1 evőkanál sót annyi vízzel elkeverem, hogy folyós massza legyen. Ha a perec színesedni kezd, a tetejére csorgatom, és még pár percig visszateszem a sütőbe. Vigyázz, ne száradjon ki!

forrás - http://anitavarazskonyhaja.blogspot.com/

2011. március 14., hétfő

Rakott krumpli


Két kiló krumplit héjában, sós vízben puhára, 8 tojást pedig keményre megfőzzük. A krumplit vékonyra szeljük, a tojást tojásszelővel szintén. Egy nagy tűzálló üvegedényt kivajazunk, zsemlemorzsával vékonyan beszórjuk. Elkezdjük a hozzávalókat belepakolni, először a krumplival, aztán tojás, kolbász, tejföl. A tejföl tetejére szórjunk sót, őröljünk borsot és reszeljünk nagyon kevés szerecsendiót. Ha nem visszük túlzásba, az első kóstoláskor a többieknek azon fog járni az esze, mitől ízlik ennyire? A tejfölt a könnyebb kenhetőség érdekében tejszínnel előzetesen elkeverjük. Jöhet egy újabb réteg krumpli és így tovább, amíg meg nem telik teljesen a tál.
Legfelül mindig egy réteg krumpli legyen, erre jön még egy kenet tejföl és némi vékonyra szelt vaj. A sütőt 180 fokra előmelegítjük, a rakottkrumplit 30 percig (illetve amíg el nem kezd barnulni a teteje) süssük készre.

Forrás - http://husosfazek.blog.hu/

2011. március 13., vasárnap

Apró pogácsák


Apró pogácsák

Hozzzávalók:

- 25 dkg túró
- 25 dkg liszt
- fél tk. só
- 25 dkg vaj (vagy maragarin)

A vajat(margarint) kissé felmelegítjük, majd hozzátesszük a többi hozzávalót, kézzel összegyúrjuk, és folpackban hűtőbe tesszük min. 1-2 órára, de tovább is bent maradhat. Ezután ujjnyi vastagra nyújtjuk és kiszaggatjuk (én most nagyon kicsi formával szaggattam ki). Ezután egy részére sajtot, egy részére szezám és lenmagot szórtam, ill. üresen is hagytam valamennyit.
Figyelni kell, hogy olyan vastagra nyújtsuk, amekkorákat szeretnénk majd belőle a végén, mert ez nem fog megnőlni! A méretétől függően 20-25 perc alatt sülnek meg, 160 fokon.

Forrás - http://sutisnene.blogspot.com/

Ajánló

Related Posts with Thumbnails